STN - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Pielęgniarstwa Psychiatrycznego

opis działalności

Jednostka organizacyjna:

Zakład Pielęgniarstwa Psychiatrycznego.


Działalność koła:
SKN funkcjonujące przy Zakładzie Pielęgniarstwa Psychiatrycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu UM w Lublinie zajmuje się tematyką uzależnień (głównie narkotykowych) oraz terapią Biofeedback, w chwili obecnej realizowanej głównie u pacjentów z rozpoznaniem schizofrenii. W/w forma terapii może być stosowana także u osób zdrowych, wymaga jednak cyklicznych spotkań w ramach realizacji treningów.


Czy istnieje możliwość rozwoju umiejętności praktycznych w ramach  Państwa koła (dyżury, operacje) - jeśli tak, to jakie?

Funkcjonujące wcześniej SKN miało podpisaną umowę z oddziałem DETOX, funkcjonującym w strukturze Szpitala Neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej 2 w Lublinie. Z uwagi na pandemię, obecnie wejście na oddział detoksykacyjny jest niemożliwe, a praca i rozwój umiejętności praktycznych – ograniczone. W perspektywie, zagadnienie, którym zajmuje się SKN będzie kontynuowane. W chwili obecnej praktyczną formą rozwoju umiejętności jest realizacja ćwiczeń treningowych na różnych modułach Biofeedback.


Jak wyglądają spotkania Koła?

Obecnie, spotkania SKN odbywają się na platformie MS Teams oraz w kontakcie, w zależności od sytuacji epidemiologicznej oraz możliwości czasowych osób uczestniczących.

 

Jak wyglądają spotkania Koła?

Liczba członków SKN obecnie liczy 10 osób.

 

Jakie są najważniejsze osiągnięcia Państwa koła z ostatnich 3 lat?

Z uwagi na ograniczone możliwości funkcjonowania, studenci SKN podjęli próbę opracowania broszury informacyjnej dotyczącej punktów świadczących pomoc osobom uzależnionym od alkoholu i narkotyków oraz osobom, wobec których stosowana jest przemoc. opracowana broszura zawierać będzie podstawowe informacje o ośrodkach, miejscach wsparcia (psychologicznego, finansowego, materialnego), profesjonalistach (lekarzach, psychoterapeutach, pielęgniarkach) oraz o podstawowych procedurach prawnych obowiązujących oraz standardowo stosowanych w w/w sytuacjach.

 

Link do biblioteki:

https://bpp.umlub.pl/bpp/jednostka/Zaklad-Pielegniarstwa-Psychiatrycznego/

Kalendarium

Wrzesień 2021

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30