STN - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Zakładzie Farmakognozji

opis działalności

Jednostka organizacyjna:

 

Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Zakładzie Farmakognozji, Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

skn.farmakognozja@umlub.pl

 

Działalność naukowa:

 

Nasze Koło Naukowe zajmuje się analizą fitochemiczną roślinnych surowców leczniczych, przy wykorzystaniu nowoczesnych metod ekstrakcji i analizy, w tym spektroskopii w podczerwieni z transformacją Fouriera (FTIR) czy chromatografii gazowej sprzężonej ze spektrometrią mas (GC-MS), pod czujnym okiem Pana Profesora Tomasza Baja.

Celem naszych badań jest wykorzystanie powyższych metod w określaniu aktywności farmakologicznej substancji czynnych.

 

Czy istnieje możliwość rozwoju umiejętności praktycznych w ramach  Państwa koła (dyżury, operacje) - jeśli tak, to jakie?

 

Umiejętności praktyczne, jakie nabywamy w ramach Koła, to obsługa zaawansowanych sprzętów do rozdziału, analizy strukturalnej, jakościowej i ilościowej związków naturalnych.

Posługujemy się też programami do statystycznej obróbki danych w celu wykazania korelacji wyników z opisywanymi właściwościami.

 

Jak wyglądają spotkania Koła?

 

Spotkania Koła ze względu na panujące obostrzenia pandemiczne odbywają się głównie na platformie MS Teams. Mniejsze zespoły, pracujące wspólnie spotykają się w Katedrze Farmakognozji w celu wykonania niezbędnych eksperymentów i pomiarów.

 

Jaka jest liczba członków w Państwa Kole

 

Nasze Koło liczy trzynastu członków z różnych kierunków Wydziału Farmaceutycznego.

 

Jakie są najważniejsze osiągnięcia Państwa koła z ostatnich 3 lat?

 

Jesteśmy nowo założoną organizacją – nie mamy jeszcze najważniejszych osiągnięć, ale chcemy to szybko i stanowczo zmienić.

 

 

Kalendarium

Wrzesień 2021

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30