STN - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Lekarskiej

Opis działalności

Jednostka organizacyjna Państwa Koła (pełna nazwa i adres)

 

Katedra i Zakład Mikrobiologii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
ul. W. Chodźki 1, 20-093 Lublin


Jakim rodzajem/rodzajami działalności charakteryzuje się Państwa koło? Czy opiekunowie koła pomagają z doborem tematu prac naukowych

 

SKN przy Katedrze i zakładzie Mikrobiologii Lekarskiej zajmuje się szeroko rozumianą tematyką mikrobiologiczną. W swojej działalności skupiamy się na pisaniu prac naukowych oraz przygotowywaniu wystąpień konferencyjnych. Koło w miarę możliwości oraz dostępności środków finansowych realizuje badania laboratoryjne, które są elementem działalności teoretycznej Koła.

Opiekunowie sprawują aktywną opiekę nad członkami koła, pomagając w doborze tematów oraz czuwając nad merytoryczną poprawnością ich treści.


Czy istnieje możliwość rozwoju umiejętności praktycznych w ramach  Państwa koła (dyżury, operacje) - jeśli tak, to jakie?

 

Ze względu na laboratoryjny charakter pracy w Zakładzie Mikrobiologii studenci mają możliwość zapoznania się z tego rodzaju procedurami, które stanowią etap diagnostyki klinicznej (posiewy mikrobiologiczne, enzymatyczne i biochemiczne klasyfikowanie mikroorganizmów, wykorzystanie technik serologicznych..). Rozwój osobisty w tej dziedzinie jest możliwy i podyktowany zaangażowaniem studenta.

 

Jak wyglądają spotkania Koła?

 

Koło nie prowadzi zorganizowanych cyklicznych spotkań, podyktowane jest to charakterem wewnętrznej pracy w kole. Każdy członek współpracuje ze swoim koordynatorem naukowym i skupia się na określonej tematyce. Spotkania są organizowane w miarę potrzeb każdej mniejszej podgrupy.


Jaka jest liczba członków w Państwa Kole

 

Obecnie w obrębie koła działa 22 członków.


Jakie są najważniejsze osiągnięcia Państwa koła z ostatnich 3 lat?


Członkowie SKN przy Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii zostaje corocznie nagradzane na konferencjach naukowych.


Link do biblioteki:

 

https://bpp.umlub.pl/bpp/jednostka/Katedra-i-Zaklad-Mikrobiologii-Lekarskiej/

 

Kalendarium

Wrzesień 2021

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30