STN - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej

opis działalności

Jednostka organizacyjna:

Klinika Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy
ul. Gębali 6, 20-093 Lublin
Uniwersytet Medyczny w Lublinie

 

Działalność koła:

W naszym kole naukowym możliwa jest działalność na kilku płaszczyznach. Przede wszystkim odbywają się spotkania Koła, na których omawiamy jednostki chorobowe, a także zagadnienia dotyczące prac naukowych. Jeżeli chodzi o działalność naukową to studenci opracowują, a następnie prezentują prace naukowe na różnych konferencjach. Zarówno opisy przypadków, prace przeglądowe jak i prace oryginalne. Ponadto jest możliwość pisania rozdziałów monografii oraz artykułów naukowych, które są później publikowane. W 2018 roku Koło zorganizowało Konferencję- “Wyzwania współczesnej hematologii i onkologii”. W tym roku ( 21-22 maja) Konferencja będzie kontynuowana. Organizujemy ją wraz z SKN przy Pracowni Diagnostyki Genetycznej II Katedry Pediatrii. Tym razem nazwa brzmi- “Wyzwania współczesnej diagnostyki genetycznej i onkohematologii dziecięcej”. Planujemy ponadto przeprowadzić warsztaty z biopsji szpiku. Nad doborem tematu oraz przygotowaniem studenta do wystąpienia, publikacji czuwają opiekun Koła- dr hab. n. med. Katarzyna Drabko oraz lekarze pracujący w Klinice.

 

Czy istnieje możliwość rozwoju umiejętności praktycznych w ramach  Państwa koła (dyżury, operacje) - jeśli tak, to jakie?

Obecnie ze względów epidemiologicznych nie mamy możliwości na bezpośredni kontakt z pacjentem, ze względu na troskę o ich zdrowie. Natomiast planujemy przeprowadzić dla członków Koła warsztaty z biopsji szpiku.

 

Jak wyglądają spotkania Koła?


W związku z sytuacją epidemiologiczną spotkania naszego koła odbywają się poprzez platformę ZOOM. Podczas spotkań omawiamy jednostki chorobowe, a także zagadnienia dotyczące prac naukowych i sprawy związane z organizacją naszej Konferencji.

 

Jaka jest liczba członków w Państwa Kole


Liczba członków Koła- 55

 

Jakie są najważniejsze osiągnięcia Państwa koła z ostatnich 3 lat?
 

  • Organizacja w 2018 roku Konferencji Naukowej “Wyzwania współczesnej hematologii i onkologii”.
  • Prezentacja prac naukowych na Konferencjach oraz publikacje w czasopismach.
     

Link do biblioteki: https://bpp.umlub.pl/bpp/jednostka/Klinika-Hematologii-Onkologii-i-Transplantologii-D/

Kalendarium

Wrzesień 2021

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30