STN - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Klinice Położnictwa i Patologii Ciąży

Opis działalności

Jednostka organizacyjna Państwa Koła (pełna nazwa i adres)

 

Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Klinice Położnictwa i Patologii Ciąży Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, 20-081 Lublin, ul. Staszica 16

 

Jakim rodzajem/rodzajami działalności charakteryzuje się Państwa koło? Czy opiekunowie koła pomagają z doborem tematu prac naukowych?

 

SKN Położnictwa i Patologii Ciąży zajmuje się rozpowszechnianiem najnowszej wiedzy dotyczącej świadomego planowania ciąży, opieki przed- i okołoporodowej oraz propagowaniem zdrowego stylu życia w populacji kobiet. Nasze działania kierujemy zarówno do studentów, profesjonalistów medyczny, jak i osób niezwiązanych z medycyną. Chętnie włączamy się w organizację Festiwali Nauki, gdzie można nas spotkać na projektach takich jak: „Trochę sportu zamiast tortu – kilka słów o aktywności kobiet w ciąży”.

 

Czy istnieje możliwość rozwoju umiejętności praktycznych w ramach Państwa koła (dyżury, operacje) - jeśli tak, to jakie?

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną towarzyszenie w dyżurach w Klinice Położnictwa i Patologii Ciąży jest wstrzymane do odwołania. Na Spotkaniach Koła poruszamy zagadnienia praktyczne przydatne w pracy ginekologów-położników.

 

Jak wyglądają spotkania Koła?

Spotkania odbywają się regularnie co 2-4 tygodnie (najczęściej we wtorki) w Klinice Położnictwa i Patologii Ciąży, ul. Staszica 16. W obecnej sytuacji epidemiologicznej przenieśliśmy je do odwołania na platformę MS Teams. Na każde spotkanie jeden z członków Koła przygotowuje wystąpienie na zadany wcześniej przez Opiekuna temat. Pomaga to nam w zdobywaniu dobrych praktyk z zakresu autoprezentacji, co wykorzystujemy podczas publicznych wystąpień na zjazdach i konferencjach. Wspólnie omawiamy najnowsze wytyczne, rekomendacje i zalecenia co do prowadzenia ciąży i postępowania w okresie pre- i postkoncepcyjnym. Nasi Opiekunowie chętnie dzielą się doświadczeniem i przekazują praktyczne rady. Każdy z Członków Koła zaangażowany jest w prowadzenie badań w obszarze położnictwa, patologii ciąży i perinatologii. Efekty naszej pracy prezentujemy na konferencjach, zjazdach i publikacjach naukowych. Tematy prac często wychodzą od Opiekunów, jednak czujemy możliwość rozwijania własnych zainteresowań otrzymując przy tym duże wsparcie.

 

Jaka jest liczba członków w Państwa Kole?

Do Koła należy 17 studentów kierunku lekarskiego.

 

Jakie są najważniejsze osiągnięcia Państwa koła z ostatnich 3 lat?

6.04.2019r. - Lublin - 21st Century Medicine International Medical Congress for Students and Young Doctors - “Vitamin D3 levels in mother’s and umbilical cord blood serum as a risk factor of preterm delivery” – referat - Anna Sieńko, Anna Orzeł, Julia Majchrzak – opiekun: dr hab. Anna Semczuk-Sikora – nagroda - 1. miejsce w sesji Basic Science & Public Health – sesja ustna 

6.04.2019r. - Lublin - 21st Century Medicine International Medical Congress for Students and Young Doctors - “Vitamin D3 levels in mother’s and umbilical cord blood serum as a risk factor of preterm delivery” – referat - Anna Sieńko, Anna Orzeł, Julia Majchrzak – opiekun: dr hab. Anna Semczuk-Sikora – nagroda Grad Prix

 

Adres e-mail Koła:

 

Link do biblioteki: 

 

https://bpp.umlub.pl/bpp/jednostka/Katedra-i-Klinika-Poloznictwa-i-Patologii-Ciazy/

 

Kalendarium

Wrzesień 2021

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30