STN - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego

opis działalności

Jednostka organizacyjna:

 

Studenckie Koło Naukowe przy I Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego SPSK4 (ul. Jaczewskiego 8, 20-954 Lublin, piętro 5).

 

Działalność koła:


Koło zajmuje się działalnością naukową. Tematyka prac zahacza o różne aspekty dziedziny chirurgii oraz leczenia żywieniowego. Opiekun koła wyznacza na początku semestru kilka tematów prac, do których mogą zgłaszać się członkowie koła. Studenci sami mogą zaproponować temat pracy, które po zatwierdzeniu przez opiekuna mogą być realizowane w ramach działalności koła. Wszyscy aktywni członkowie koła mogą liczyć na merytoryczne wsparcie opiekuna

 

Czy istnieje możliwość rozwoju umiejętności praktycznych w ramach  Państwa koła (dyżury, operacje) - jeśli tak, to jakie?


W ramach koła studenci mogą również uczestniczyć w dyżurach na oddziale chirurgii, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z opiekunem.

 

Jak wyglądają spotkania Koła?

 

Spotkania koła są organizowane w razie potrzeby omówienia dotychczasowych postępów w pracy studentów lub zaprezentowania gotowej pracy. Studenci mogą się również spotykać indywidualnie z opiekunem w celu zasięgnięcia porady w sprawie pisania pracy.

 

Jaka jest liczba członków w Państwa Kole

 

Obecnie w kole znajduje się 19 członków, ta liczba jednak zmienia się co roku (zazwyczaj utrzymuje się w okolicach 20-30 osób).

 

Jakie są najważniejsze osiągnięcia Państwa koła z ostatnich 3 lat?

 

Nasze koło może pochwalić się licznymi wyróżnieniami oraz miejscami na podium na różnych konferencjach, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Dla przykładu: w 2020 roku członkowie naszego koła zdobyli wyróżnienie na międzynarodowej konferencji „7th Lublin International Medical Congress” z pracą „Malnutrition and its consequences as serious complications of ileostomy” a rok wcześniej - 1 miejsce za pracę „Ocena profilaktycznego działania taurolidyny i cytrynianu w zakażeniach odcewnikowych u pacjentów leczonych żywieniowo pozajelitowo” na sesji chirurgicznej na konferencji MedIQ 2019

Kalendarium

Wrzesień 2021

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30